Başkanın özgeçmişi

1954 Yılında Seydikemer’de doğdum. İlkokulu Fethiye Atatürk İlkokulunda okuduktan sonra Konya İmam Hatip Lisesini bitirdim ve Muğla Turgutreis Lisesini dışarıdan bitirerek Ege Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun Oldum.

1975 Yılında Muğla YSE Müdürlüğünde işe başladım.

1978 ve 1979 yıllarında Bağkur’da İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 1980 yılında tekrar YSE Müdürlüğüne döndüm.

Yeni ismiyle Köy Hizmetleri Müdürlüğünde 1997 yılına kadar İdari Mali İşler Şube Müdürü olarak görev yapıp emekli oldum.

Aynı yıl Esnaf Olarak Hayatımı devam ettirmek için Çolakoğlu Emlak Limited Şirketini kurdum ve halen bu işle uğraşmaktayım. Evli iki çocuk babasıyım , Arapça Farsça ve İngilizce TRT, Muğla Hamle ve Şah Televizyonlarında Spikerlik, Televizyon Program Sunuculuğu yaptım.

Muğla Genç İş Adamları Derneğinde ve Köy Hizmetleri Spor Kulubü’nde, Muğla Belediyesi Kent Meclisinde Başkan Vekilliği, Muğla Belediyesinde 10 yıl Meclis Üyeliği ve Muğla Spor Kulubünde 13 yıl Basın Sözcülüğü görevinde bulundum.

2004 yılında Muğla Emlak Müşavirleri Derneğini kurarak Oda olma yolunda ilk adımı attık.2005 yılında Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu’nu kurarak ilk yapılan Genel Kurul’da Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildim ve halen bu görevi ifa etmekteyim.

2004 yılından beri yürütmekte olduğum Muğla Emlak Müşavirleri Dernek Başkanlığı görevindeyken 03.08.2018 tarihinde resmen kurulan Muğla Emlak Danışmanları Esnaf Odasının 22.09.2018 tarihinde yapılan İlk genel Kurulunda Oda Başkanlığına seçildim.

Dernek ve Oda Üyelerimize Mesleğimizdeki gelişmeler ve Üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalara devam etmekteyim.

Saygılarımla….
ZİYA ERCAN
MUĞLA EMLAK DANIŞMANLARI ESNAF
ODASI BAŞKANI